Come Crawling FASTER..

Microsoft Nisan 2008’de üst seviye kurumsal arama çözümü olarak FAST Search & Transfer şirketini (www.fastsearch.com) bünyesine katmasıyla, kapsamlı bir kurumsal arama çözümleri portföyünü sunabilen tek çözüm sağlayıcı haline geldi. Giriş seviyesinde sunduğu Search Server Express ve temel iş gücünü gerçekleştirmek için sunduğu SharePoint Server ve Search Server’nin yanında, üst seviye arama çözümlerini FAST ESP ile sunmaya başladı. Böylece Microsoft, Gartner’ın Kurumsal Arama teknolojilerini değerlendirdiği Magic Quadrant for Information Access Technology üzerinde de liderliğe yükseldi: http://mediaproducts.gartner.com/reprints/microsoft/vol6/article4/article4.html
 
FAST ESP, dünya çapında 4000’den fazla müşteride kullanımıyla, en büyük kurumsal arama ve bilgiye erişim zorluklarını bile kolayca çözebilecek durumda teknoloji ve desteği Microsoft bünyesinde sunmaktadır. FAST ESP’nin kullanıldığı önemli projelerde aramanın performansını ve zenginliğini test etmek isterseniz aşağıdaki sitelere göz atabilirsiniz.

 FAST ile ilgili sizler için Türkçe bir sunumun da bulunduğu pek çok kaynağı toparladığım kütüphaneye buradan erişebilirsiniz.

 SharePoint Entegrasyonu: FAST ESP ve SharePoint’in entegrasyonunda kullanılan Connectorler için http://www.fastsearch.com/press.aspx?m=63&amid=9816, Web Partlar için http://www.codeplex.com/espwebparts referanslarını inceleyebilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s