Microsoft Lync Server 2010 RC Sürümü Duyuruldu!!

Bugüne kadar Communications Server ve Communicator olarak bilinen yeni nesil gerçek zamanlı iletişim ürünlerimizin yeni adı olan Microsoft Lync’i resmi olarak duyurmanın heyecanı içerisindeyiz.

Geçen beş yıl içerisinde iletişimi yazılımın gücüyle dönüştürmek için bir yolculuk içerisindeydik. Lync bu vizyon doğrultusunda kurumsal sesi, anlık mesajlaşmayı ve web, ses ve video konferansı yetkinliklerini yeni ve birleşik bir iletişim deneyimi içerisinde sunuyor.

Bu sürümün önemli bir parçası da ürün marka adının Microsoft Lync olarak değişmesi. “Link” ve “sync” (eşitleme) kavramlarının bir birleşimi olan Lync, kişilerin nerede olduklarından bağımsız olarak, ihtiyaç duydukları her zaman iletişimlerini sağlamayı hedefliyor. Var olan markayı basitleştirme ve kısaltmanın dışında bir müşteri araştırması Lync isminin son kullanıcılar ve BT uzmanları tarafından çok daha fazla ilgi gördüğünü ve hatta Communicator gibi isim seçeneklerinden çok daha tanımlayıcı olduğunu ortaya koydu.

Microsoft Türkiye olarak Aralık ayının başına doğru İstanbul’da Microsoft Lync Server 2010’un lansmanını gerçekleştiriyor olacağız. Bu konudaki hazırlık ve planlamalarımız hali hazırda devam etmektedir.

Microsoft Lync deneme sürümünü indirmek için http://www.microsoft.com/en-us/lync/try-it_lync.aspx sitesini ziyaret ediniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s