Lync ile Dünyada Bir İlk: Kıtalararası İmza Günü

Microsoft Türkiye olarak Can Yayınları ile birlikte 17 Aralık Cuma günü Amerika’lı yazar David Carnoy’un en yeni kitabı ‘Neşter Müziği’nin kıtalararası online lansmanını gerçekleştirdik. D&R Kanyon’da yaptığımız etkinlikte yazar New York’tan, biz de D&R Kanyon’dan standart bir internet hattı üzerinden iletişimin en yeni boyutu Microsoft Lync ile bağlantı kurduk. Polycom’un Roundtable cihazını da kullanarak, yazara ortamın 360 derecelik görünümünü sağlamış olduk, böylece online olarak en gerçekçi imza günü deneyimini yaşatmış olduk. Ayrıca okuyucların isimlerini anlık mesaj olarak göndererek, yazarın kitabını imzaladığı kişilerin isimlerini eksiksiz ve hatasız olarak yazmasını sağladık.

Bu etkinliğin dünyada bir ilk olması dolayısıyla imza günü basında da büyük ilgi gördü. Çıkan haberlerden biri de Star Gazetesi’ndeydi. Bu habere http://www.stargazete.com/guncel/dunya-yazarlari-isik-hiziyla-turkiye-ye-haber-316977.htm üzerinden göz atabilirsiniz.

Böylece Microsoft Lync’in sadece standart bir internet bağlantısıyla yer ve zamandan bağımsız olarak tüm iletişim ihtiyaçlarını en kolay şekilde karşıladığını tekrar görmüş ve deneyim etmiş olduk. Lync ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz, Türkiye sitesine http://www.microsoft.com/turkiye/lync üzerinden erişebilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s