Samanlıktaki İğneyi Bulmak FAST Search ile Çocuk Oyuncağı!!

Bir şirket düşünün. İçerisinde tonlarca içerik, dokümanlar, iş sistemleri, arşivler, kayıtlar, portaller.. uzayıp giden bir içerik listesi. Bilgiyle çalışan bireyler olarak ihtiyacımız olduğu anda o bilginin bu içerik yığını içerisinde tam olarak nerede olduğunu bilmemiz neredeyse imkansızken, o bilgiyi bulabilmenin ise bir rüya olduğu zamanlarımız oldu. Ancak o günler artık geride kaldı…

Microsoft’tan FAST (FAST Search Server for SharePoint 2010) arama çözümleri ile samanlıktaki iğneyi saniyeler içerisinde bulabilmek artık gerçekten çok kolay. FAST, sadece çok güçlü bir arama motoru değil, bunun yanında içeriği indekslerken baştan sona okuyup hangi konu ve konularla ilişkisi olduğunu anlayıp, doğru şekilde kategorize ediyor. Bir nevi aramayı kuruma özel bir deneyime dönüştürüyor. Böylece üretkenlik ışık hızıyla artarken karar verme süreçleri de hızlanıyor.

FAST ile sadece doküman ve belgeleri değil, kurumunuzda bilgi alabileceğiniz doğru kişi ve uzmanlıkları da rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Lafı uzatmadan bunu nasıl yapabileceğinizi aşağıdaki video ile özetliyor olalım. Haydi buyrun:

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s