İletişim Yöntemleriyle Birlikte Değişiyor..

Alexander Graham Bell 1876 yılında telefonu icat ettiğinde 29 yaşındaydı. O tarihten bu yana belki bundan 15 sene öncesine kadar, yani neredeyse 120 yıllık bir zaman diliminde telefon giderek yaygınlaşarak hep en fazla tercih edilen ve ilk akla gelen iletişim yöntemi oldu. Günümüzde hala iletişim denince akla ilk gelen eylemlerin başında ‘telefon’laşmak geliyor. Şirketlerin web sitelerinde iletişim bağlantısında çoğu zaman ilk verilen bilgi ‘telefon numarası’.

Peki iletişim hiç mi değişmiyor? Aslında gün geçtikçe giderek artan bir hızla değişiyor. Bunu da en çok hareket halindeyken iletişim esnekliği, yeni neslin dönüşüm gerektiren istek ve ihtiyaçları, ama belki de en önemlisi teknolojinin sağladığı olanaklarla ortaya çıkan yeni iletişim yöntemlerinin hiç olmadığı kadar fazla tercih edilmesi tetikliyor.

Anlık mesajlaşmanın artık iletişimi başlatan etkenler arasında ilk sıralara tırmandığı, internetin iletişim için olanağüstü bir taşıyıcı rolü oynadığı günleri geçirdik, geçireceğiz. İşte iletişimdeki bu önemli değişimleri referans noktası olarak Amerika’yı alarak irdeleyen Türkçe altyazılı güzel bir videomuz var. Bize de oturup izlemek düşüyor. Haydi buyrun..          

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s