Lync ile Müşterileriniz ve İş Ortaklarınızla da İletişim Kurun!!

Microsoft’un yeni nesil birleşik iletişim çözümü Lync’i kurumunuz içerisinde kullanıyorsunuz, ya da kısa vadede kullanmayı düşünüyorsunuz.. Böylelikle kurum içindeki iletişim yepyeni bir boyut kazanıyor, artık istediğiniz yöntemle iletişim kurmaya başlıyorsunuz. Anlık yazılı mesajlaşma, birebir ya da çoklu sesli görüntülü görüşmeler, web konferansları, telefon santrali ile bütünleşik çalışabilen ya da santralin yerini alabilen kurumsal ses olanakları, nasıl isterseniz öyle iletişim kurabiliyorsunuz. Buraya kadar bir sorun yok, ancak iletişiminize dış dünyayı da, yani iş ortaklarınızı, müşterilerinizi, ve belki de danışmanlık hizmeti aldığınız bir kurumu dahil etmek isteseniz, bu ne kadar karmaşık olabilir, hiç düşündünüz mü?

Lync ile karmaşa yerini kolaylığa bırakıyor ve iletişimi dış dünyaya genişletebilmek için sayısız olanaklar sunuyor. Bu olanaklar neler mi? İşte hepsi burada:

  • Federasyon: Federasyon Microsoft Lync’in tüm iletişim yeteneklerini internet üzerinden müşterilere, tedarikçilere, iş ortaklarına ve daha birçok kişiye sunar. Federasyon özelliğini aktive ettiğinizde, Lync kullanan diğer kurumlarla iletişim durum bilginizi paylaşarak, anlık mesajlaşmayı güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Detaylar: http://www.microsoft.com/tr-tr/lync/data-federation.aspx
  • Genel Anlık Mesajlaşma Ağları ile Bağlantı: Windows Live Messenger ağı ile federasyon olanağı sayesinde Türkiye’de 30 milyona yakın kullanıcısı olan Windows Live Messenger kullanıcıları ile birebir sesli ve görüntülü hatta yüksek çözünürlükte görüşebilirsiniz.Yahoo, GTalk ve AOL ağları ile de yazılı iletişim üzerinden bağlantıya geçebilirsiniz. Detaylar: http://www.microsoft.com/tr-tr/lync/public-im-connectivity.aspx
  • Lync Katılımcı Konsolu: Lync kullanıcısı olmayan bir ya da daha çok iş ortağınızla ya da müşterinizle bir sanal toplantıda sesli ve görüntülü olarak bir araya gelmek, bir sunu yapmak, hatta masaüstünüzü onlarla paylaşmak istiyorsunuz. Bunun da çözümü var. http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=15755 üzerinden ücretsiz indirilecek Lync Katılımcı Konsolu (Attendee Console) ile sanal toplantıya katılmak ve tüm zengin toplantı araçlarını kullanmak ta mümkün oluyor.
  • Lync Web Erişimi: Dışarıdaki kişiler Lync te kullanmıyor, Katılımcı Konsolu’nu da kullanmıyorsa hala bir çözüm var, Silverlight tabanlı Lync Web erişimi (Lync Web App). Bu sayede kullanıcılar sunulan sunumu görebiliyor, isterlerse telefon numaralarını girerek Lync’in kendilerini arayıp bu toplantıya sesli olarak ta dahil edilebilmeleri sağlanabiliyor. Detaylar burada: http://blogs.technet.com/b/lync/archive/2010/10/19/introducing-microsoft-lync-web-app.aspx
  • Telefonla Katılım: Buraya kadar herşey güzel de, dışarıdan katılacak kişi bilgisayar kullanmıyorsa. Ama mutlaka sabit ya da mobil bir telefon vardır değil mi? O zaman Lync’in kurumsal ses özellikleri devreye giriyor ve bu kişiyi toplantıya telefonundan arayarak kolayca dahil edebiliyorsunuz.

İletişimin bin bir çeşit yolu, Lync’in de tüm bu yollar için çözümleri var. Nerede olursanız olun şirket içi ya da dışındaki kişilerle her an iletişim kurabilmek için Lync harika bir seçenek.

Reklamlar

Lync ile Müşterileriniz ve İş Ortaklarınızla da İletişim Kurun!!” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s