Office 365, Balerin.com’a Kesintisiz ve Düşük Maliyetli Bir İletişim Hizmeti Sağlıyor

Sadece kozmetik ve kişisel bakım ürünlerine odaklanan ve dünyaca ünlü kozmetik markalarının orijinal ürünlerini müşterilerine sunan bir dikey e-ticaret sitesi olarak Ağustos 2010’da kurulan Balerin.com, kuruluşunun ardından Melek Yatırım ortaklığıyla Balerin Kozmetik A.Ş. adı altında anonim şirket haline geldi.  2011 Şubat ayında KozmetikveModa.com sitesini de bünyesine katan Balerin Kozmetik, bu sitenin altyapısını da yönetmeye başladı. 2012 başında yabancı bir yatırım fonuyla ortaklık yaparak hedeflerini büyüten Balerin.com, kısa bir süre içinde Türkiye’nin lider online kozmetik mağazası durumuna geldi.

Kurulduğu yıl e-posta barındırma hizmetini web sitesiyle aynı altyapı üzerinden alan Balerin.com, bu sistemde posta kutusu kotalarının sınırlı olmasından şikâyetçiydi; posta kutuları kısa sürede doluyordu ve ortak bir rehber yapma olanağı bulunmuyormuş. Şirket, ilk başvurduğu bulut bilişim sağlayıcısının ürün bedelleri çok uygun görünmekle birlikte, 30 günlük deneme süreci sonunda çok yüksek bir hizmet bedeli talep edildiği için bu ürünü kullanmaktan vazgeçmiş. Deneme süreci biterken e-posta trafiğinin durmaması için eski sisteme dönmeyi düşünen Balerin.com bu noktada Microsoft Office 365 ile tanışmış. Office 365’in uygun planlarıyla iletişim hizmetini bulut altyapısıyla alma maliyetini iletişim altyapısını şirket bünyesinde kurmanın maliyetiyle karşılaştırdıklarında önemli maliyet avantajları etmişler.

İşte sağlanan tüm bu avantajları, Balerin.com’un başarı hikayesinde http://www.microsoft.com/turkiye/casestudies/basari/balerin.aspx üzerinde görebilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s