Office 365 Hakkında 100’ü Aşkın Türkçe Teknik Makale Toplu Olarak Burada!

O365_TeknikTürkiye’deki kurumların ve üniversitelerin bir numaralı tercihi olan Office 365 2. Yaşını kutluyor. Bulut bilişimin sunduğu tüm avantajları bir araya getiren çözümü Office 365’in Türkiye’deki lansmanını 27 Haziran 2012 tarihinde yaptık. İkinci yılımızda da Office 365’in sunduğu günümüzün değişen bilgi teknolojilerine adapte olmayı kolaylaştıran bulut platformunu Migros, THY, Tofaş gibi Türkiye’nin önde gelen kurumları ve Anadolu Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, TED Üniversitesi gibi üniversiteler tercih etti.

Bu ivmeye paralel olarak Office 365 konusunda bugüne kadar farklı mecralarda pek çok teknik makale yayınlandı. Ben de bu makalelerden öne çıkanları bu yazımda toparlayıp sizinle paylaşmak istedim:

Topluluk Makaleleri: Değerli bilişim topluluklarımız MsHowTo.Org ve ÇözümPark‘ın Office 365 ve diğer bulut hizmetleri konusunda hemen her noktada oldukça detaylı teknik yayınları oldu, ancak bunlardan bazıları içerik kalitesi ve sayısı ile ön plana çıktı. Bunları aşağıda bulabilirsiniz:

Bulut Keşfet Sitesi: http://www.bulutkesfet.com/ üzerinden erişebileceğiniz sitede Office 365’e özel pek çok alanda referans olarak kullanabileceğiniz teknik makaleler yer alıyor.

Office 365 Yardım Merkezi: Office 365’in Microsoft destekli resmi yardım Merkezi’nde de pek çok temel konuda Türkçe makale yer alıyor. http://community.office365.com/tr-tr/p/helpcenter.aspx sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

MSHowTo.Org ve ÇözümPark ekipleriyle Bulut Keşfet’in lokomatifi Timur Şahin’e değerli emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Bu güzel makaleleri Office 365 ile gerçekleştireceğiniz projelerde güle güle kullanmanız dileklerimizle.

 

One thought on “Office 365 Hakkında 100’ü Aşkın Türkçe Teknik Makale Toplu Olarak Burada!

  1. Bilimistan Temmuz 21, 2014 / 12:24 pm

    Eline sağlık güzel bir bilgi olmuş

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s