Genesys’in Kullanıcı Deneyiminde Çığır Açan Değişimiyle Tanışın! [Video]

screenshot_pulsedashboard2014

Genesys’te tek işimiz müşterileri tüm kanallar çapında doğru zamanda doğru kişiyle bağlantıya geçirmek. Fakat bu bağlantı kurulduktan sonra çoğunlukla olan şey müşteri deneyiminin iyiye ya da kötüye gitmesidir. Ve bu durum genellikle çalışanın aldığı ya da alması için yetkin kılındığı aksiyona indirgenir.

Gerçek şu ki, iletişim merkezi çalışanları çoğunlukla kendilerini müşterilerinin sorunlarını çözmeye işverenleri olan şirketlerden daha fazla adarlar. Genellikle işin gerektirdiğinin ötesine geçip müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için kahramanca şeyler yaparlar.

İletişim merkezi çalışanlarının, şeflerinin ve yöneticilerinin hayatlarını iyileştirmek ve daha iyi performans göstermelerine yardımcı olmak için, yakın zamanda Kullanıcı Deneyimi (UX) Dönüşümü adını verdiğiniz bir göreve atıldık. Amacımız kullanıcı deneyimini ürün geliştirme yaşam döngümüzün merkezine yerleştirerek, kullanıcı odaklı güzel ve güçlü araçlar oluşturmaktı.

Geçen yıl başlarken bu göreve atıldığımızda, yeni Genesys kullanıcı deneyimi için sağlam bir temel prensipler dizisi belirledik:

  1. Anında kullanılabilir ve anında kullanışlı olma – Kullanıcının içeriğe harika bir şekilde tasarlanmış ve kullanımı kolay bir ara yüzle bağlanmasını basitleştirerek kullanıcılar için hayranlık uyandıracak bir gelişme ortaya koymak istedik.
  2. Daha fazla araç yerine güçlü araçlar sunma – Kullanıcı ara yüz tasarımımız için aşırı özellik yükünden kaçınıp, müşterilere daha iyi hizmet sunmaları için kullanıcıya doğru veriyi doğru zamanda verecek basit ve açık bir yaklaşım benimsedik.
  3. Kullanıcıları net bir rehberlik ile destekleme – Kendimizi kullanıcıların içeriği net ve anlamlı bir şekilde göstererek problemleri kolayca ve etkin bir şekilde saptayıp çözmelerine olanak sağlayacak bilgiyi sunmaya adadık.
  4. Keyfi detayın için inşa etme– Kullanıcı deneyimini bir sonraki seviyeye getirmek ve canlandırıcı basitlikte ve keyifli bir deneyim sunmak için doğru anları bulmak üzere yola çıktık.

Yukarıdaki prensiplere ek olarak, kullanıcı deneyimi ürünlerimizin, mobil cihazlarda ve Google gözlüğü ya da akıllı saatler gibi giyilebilir cihazlarda belirli görevleri yerine getirebilmesini sağlayıp, aynı zamanda tüm cihazlarda çalışmasını garanti altına alarak Genesys’in zaman içinde kendini kanıtlamış bağımsız (agnostik) yaklaşımına devam ettik.

Yeni Genesys Kullanıcı Deneyimi (UX)’ni henüz geçen hafta içerisinde duyurduğumuzu sizlere aktarmanın mutluluğunu yaşıyorum. Basın bültenini buradan okuyabilirsiniz. Ayrıca yeni Genesys kullanıcı deneyimimize ve gelecekte sunacağımız olanakların bir görünümüne aşağıdaki videoyu izleyerek daha yakından bakabilirsiniz.

Eğer işte daha kolay ve basit bir deneyim ilginizi çekiyorsa, hemen yeni Genesys kullanıcı ara yüzüne göz atın!

Müşteri Deneyimi konusunda pazar lideri Genesys hakkında daha fazla bilgi almak için www.genesys.com/tr web sitesine göz atabilir, Genesys Türkiye’yi Facebook, Twitter(@GenesysTurkey) ve LinkedIn‘den takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s